Różnice między wysyłką paczki do USA a do Europy

W dobie wzmożonej emigracji zarobkowej paczki wysyłane za granicę stały się przysłowiowym chlebem powszednim. Najszybszym i najwygodniejszym rozwiązaniem są w tym przypadku usługi świadczone przez firmy kurierskie. W zależności od odległości, jak również priorytetu przesyłki, paczka dociera do zagranicznego adresata w ciągu kilku dni.

Szybkie i wygodne przesyłki do USA

Legendą minionej epoki stały się paczki wysyłane z USA do Polski. Ich celem było przede wszystkim wspomożenie rodzin mieszkających w kraju. Obecnie, w związku z wzmożoną emigracją zawodową oraz rozwojem gospodarczym, sporym zainteresowaniem cieszą się także przesyłki do Stanów Zjednoczonych. Wysłać można praktycznie wszystko, począwszy od dokumentów, poprzez rzeczy osobiste, a na elektronice skończywszy. Z możliwości tej korzystają zarówno firmy, jak i osoby prywatne.

Wysłanie paczki na drugą półkulę wydaje się zadaniem bardzo prostym, wiele firm kurierskich uwzględnia w ofertach możliwość odbioru paczki bezpośrednio od nadawcy. Trzeba jednak pamiętać, że każda paczka wysyłana do tego kraju musi przejść przez odprawę celną. Wyjątek stanowią wyłącznie dokumenty. Odprawę celną zazwyczaj wykonuje firma kurierska, dostarczająca przesyłkę do adresata.

Czy do USA można wysłać wszystko?

Zasadniczo przesyłka do Stanów Zjednoczonych powinna dotrzeć w ciągu tygodnia. Istnieje jednak możliwość wykupienia dodatkowych usług, zmieniając tym samym priorytet paczki – w tej sytuacji przesyłka zostanie dostarczona szybciej. Wysłać można praktycznie wszystko, istnieją jednak produkty zakazane, których nie można umieszczać w paczkach wysyłanych do USA.

Do produktów zakazanych należą m.in. papierosy, tytoń, alkohol, mięso, a także substancje niebezpieczne. Ograniczenia istnieją także w przypadku produktów żywnościowych, w których przypadku wymagana jest zgoda FDA. Jeśli w czasie odprawy celnej okaże się, że przesyłka zawiera produkty niedozwolone, paczka z powrotem trafi do nadawcy, który dodatkowo zostanie obciążony kosztami zwrotu. Więcej informacji o wysyłce paczek do USA można przeczytać na https://www.epaka.pl/kurier-do-stanow-zjednoczonych.

Do Holandii bez cła

Kontroli celnej nie muszą obawiać się osoby wysyłające paczki do Holandii – wynika to przede wszystkim z tego, że kraj tulipanów, podobnie jak Polska, należy do Unii Europejskiej oraz do Strefy Schengen. Odległość z Polski do Holandii jest znacznie mniejsza niż do USA, nie ma także konieczności korzystania z transportu lotniczego, dlatego też cena przesyłki jest znacznie niższa, a czas dostarczenia obejmuje około czterech dni. W przypadku usług ekspresowych, paczki docierają wcześniej.

Planując wysłanie paczki do Holandii, warto szczegółowo przeanalizować aktualne przepisy celne obowiązujące w tym kraju. Brak kontroli celnej nie oznacza, że każdy produkt zostanie dostarczony do adresata – istnieją ograniczenia i zakazy, których nijak nie można pominąć. Na chwilę obecną do Holandii nie można wysyłać papierosów i tytoniu, zakazany jest także alkohol oraz substancje niebezpieczne.

Osoby, które chcą przesłać bliskim lub znajomym z Holandii polskie mleko, produkty mięsne lub wędliny, muszą zadbać o odpowiednie świadectwo weterynaryjne. Prawo holenderskie zabrania także przewozu ludzkich szczątków, środków pieniężnych oraz zwierząt.

napisz odpowiedź

Komentarz

Podpis

Adres e-mail

Strona WWW

siedem + dziewięć =